O prenájme

 1. Rezervácia karavanu na požadovaný termín prebieha výlučne cez rezervačný formulár a kalendár, pri Vami vybranom karavane.
 2. Po odoslaní rezervácie, obdržíte súhrnný email s údajmi k platbe. Rezervácia sa považuje za záväznú až po pripísaní platby na účet prenajímateľa. Úhradu treba spraviť do 3 dní, ideálne čo najskôr.
 3. Pri rezervácií si môžete vybrať z troch základných balíkov prenájmu:
  BASIC

  • Zákonné poistenie a Havarijné poistenie
  • Prevádzkové kvapaliny, prostriedky do chemického WC, kuchyne, toaletný papier
  • Obliečky matracov, komfortné koberce
  • Exteriérová markíza/predstan/tieniaca sieť, vonkajší koberec, napájací elektrický kábel 230V-25m, hadica na čerstvú vodu
  • 1x 10kg tlaková plynová fľaša (Propán-bután)
  • Diaľničná známka: Slovensko, Rakúsko (iba pre autokaravany)
  • Denný priemer kilometrov – 250km

  STANDARD

  • BASIC + Kvalitné kuchynské vybavenie

  PREMIUM

  • STANDARD + Prikrývky, vankúše, osušky

   

 4. Prevzatie karavanu alebo autokaravanu prebieha v deň začatia prenájmu v rozmedzí času: 12:00 – 15:00, resp. po vzájomnej dohode. Čas potrebný na prevzatie je zvyčajne 30 až 60 minút.
 5. Karavan dostáva nájomca vždy čistý, po dezinfekcií všetkých najviac dotýkaných povrchov a sanity, autokaravan s doplnením všetkých prevádzkových kvapalín, stav palivovej nádrže 100 %. Nájomca dostáva karavan alebo autokaravan s platnou PZP + havarijnou poistkou, technickým preukazom (Osvedčenie o evidencii časť I.), STK, kompletnou sadou kľúčov.
 6. Jazdiť s karavanom alebo autokaravanom sa smie iba v rámci EU.
 7. Karavany majú platné diaľničné známky na aktuálny rok pre SR, autokaravan pre SR+AT.
 8. S karavanom alebo autokaravanom sa smie jazdiť výlučne po spevnených cestách. Po nespevnených cestách sa nesmie jazdiť, pokiaľ nie sú súčasťou kempu.
 9. Nájomca musí mať v deň prenájmu minimálne 25 rokov, resp. musí byť vlastníkom vodičského oprávnenia sk. B minimálne 4 roky.
 10. Pri jazde s karavanom alebo autokaravanom sa vyžaduje mať zavreté všetky okná v obytnej časti, servisné dvierka, zatvorené všetky zásuvky, nábytkové dvierka, stolík mať v prepravnej polohe. Vo vnútri karavanu alebo autokaravanu je zakázane prepravovať bicykle, lyže, športové vybavenie a iné voľne položené veci, ktoré by pri jazde a otrasmi mohli spôsobiť poškodenie karavanu alebo autokaravanu. Jazda v karavane počas jazdy je prísne zakázaná, jazda v autokaravane je možná iba na miestach vybavených bezpečnostným pásom – osoba sediaca na takomto mieste je povinná počas jazdy použiť bezpečnostný pás pokiaľ je vozidlo v pohybe.
 11. V karavane alebo autokaravane je zakázané používanie chemických látok, fajčiť (ani tesnej blízkosti s otvorenými dverami alebo oknami), používať sviečky, a iné zdroje otvoreného ohňa, s výnimkou plynového variča Dometic a zabudovaného vybavenia.
 12. Vratná kaucia za karavan je 700,- EUR, za autokaravan 1200,-EUR, kaucia sa platí v deň prenájmu v hotovosti alebo vopred prevodom na bankový účet. Ak sa pri vrátení nezistí žiadne poškodenie, ani žiadny iný dôvod na zadržanie kaucie, bude kaucia vrátená spôsobom akým bola zaplatená.
 13. Všetky sankcie a podmienky zrušenia prenájmu nájdete v plnom znení vo všeobecných obchodných a zmluvných podmienkach: TU
 14. Vrátenie karavanu alebo autokaravanu prebieha v deň ukončenia prenájmu v rozmedzí času: 08:00 – 10:00, resp. po vzájomnej dohode. Čas potrebný na odovzdanie zväčša nepresiahne 60 minút. Autokaravan sa vracia s plnou palivovou nádržou.
 15. Úplne znenie Všeobecných obchodných a zmluvných podmienok nájdete na adrese: TU